•
  •

Blankiai rungtyniavęs „Manchester United“ iškovojo pergalę prieš „Norwich City“

2016 m. gegužės 7 d. 13:47

XXXVII „Premier“ lygos ture „Manchester United“ palaužė „Norwich City“ pasipriešinimą ir iškovojo itin svarbią pergalę rezultatu 1 – 0. Vis dėlto, pergalę apkartino Anthony Martialio ir Matteo Darmiano patirtos traumos. Prancūzas susižeidė dar apšilimo metu, o italas pirmojo kėlinio pradžioje aikštę paliko tik neštuvų dėka.

Pirmąją rungtynių pusę sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie turėjo net tris realias progas pasižymėti jau per pirmąsias penkias minutes. Į kontrataką perėjusios „Kanarėlės“ atliko pavojingą perdavimą iš krašto, tačiau „United“ gynėjai sugebėjo nukreipti kamuolį už galinės linijos. Kampinio metu vėl kilo neramumai: „Raudonųjų Velnių“ gynėjai išmušė kamuolį toliau praktiškai nuo vartų linijos. Visą šią atkarpą vainikavo Camerone‘o Jerome‘o smūgis galva, tačiau Davidas De Gea atrėmė ir šį išpuolį.

Po kelių akimirkų apie save priminė ir „Manchester United“. Wayne‘as Rooney atliko perdavimą Juanui Matai, kuriam nepavyko susidoroti su kamuoliu ir „Norwich“ gynėjai galimą pavojų likvidavo. Po šio epizodo „United“ kontroliavo kamuolį, tačiau grėsmės šeimininkų vartams tai nekėlė. Tuo metu „Norwich“ sėkmės ieškojo kontratakuodami, bet rezultatų matyti taip pat nebuvo.

28-ąją minutę Chrisas Smallingas turėjo bene geriausią progą pasižymėti. Kampinio metu vidurio gynėjas atliko smūgį galva iš kelių metrų, tačiau kamuolys praskriejo virš vartų. Iki pat kėlinio pabaigos ekipos nebesukūrė dėmesio vertų atakų. „Norwich“ kėlinio pabaigoje turėjo porą galimybių išeiti į greitas kontratakas, tačiau šiose situacijoje pritrūko tikslumo.

Apibendrinant pirmąjį kėlinį verta paminėti „United“ žaidimą, kuriame buvo itin daug broko. Futbolininkai atliko daug netikslių perdavimų, puolamuosiuose veiksmuose trūko judėjimo be kamuolio ir aktyvumo. Nors Wayne‘as Rooney žaidė atakos smaigalyje jis praktiškai nebuvo pastebimas, o į startinę sudėtį grįžęs Memphis Depay pasižymėjo nebent netikslių perdavimu gausa ir baudos smūgiu, kuris baigėsi šūviu į „Norwich“ gynėjų gyvatvorę.

Antrasis kėlinys klostėsi dar nuobodžiau. „United“ kaip ir dažniausiai kontroliavo kamuolį, tačiau iš to daug naudos nebuvo. „Norwich“ drausmingai gynėsi bei išpuolių arčiau savo vartų regzti neleido. Patys šeimininkai puolant taip pat didesnės iniciatyvos nerodė, taigi aikštėje vyravo gan statiškas futbolas.

Vis dėlto, „Manchester United“ sulaukė dovanėlės. „Norwich“ gynėjas S. Bassongas neapskaičiavo savo šuolio ir taip pro save praleido aukštą perdavimą. Tuo pasinaudojo iš paskos bėgęs W. Rooney, kuris atsidūrė praktiškai vienas prieš J. Ruddy vartus. Išlaukęs tinkamo momento komandos kapitonas atliko perdavimą J. Matai, kuris 72-ąją rungtynių minutę „suvarpė“ „Kanarėlių“ vartininką ir išvedė „United“ į priekį.

Po įmušto įvarčio vėlgi nusistovėjo ramus ir statiškas futbolas. Šeimininkai bandė rodyti aktyvesnius veiksmus puolime, tačiau šios pastangos neatrodė pakankamos, mat D. De Gea rimto darbo neturėjo.

85-ąją minutę „United“ pergalę galėjo įtvirtinti Morganas Scheiderlinas. W. Rooney atliko puikų perdavimą, tačiau prancūzo smūgiuotas kamuolys buvo itin netikslus.

Jau per pridėtą laiką blykstelėjo M. Depay, kurio atliktas baudos smūgis praskriejo visiškai šalia virpsto.

Per likusį laiką ekipos pavojingų epizodų nebesukūrė ir arbitro finalinis švilpukas įtvirtino išvargtą „Manchester United“ pergalę.

„Manchester United“ 1 – 0 „Norwich City“

72‘ [0-1] J. Mata (W. Rooney)