Profilis


Sekančios rungtynės

2020 m. kovo 12 d. 19:55
Europos lyga
?
 - 
?

Paskutinės rungtynės

2020 m. kovo 8 d. 18:30
Premier lyga
2
 - 
0

Paskutinės forumo žinutės


Rezultatyviausi spėlionės dalyviai

Vartotojas
Taškai

19
OCB
12
1

Apklausa

Ar vertėtų MU palikti O. G. Solskjaerį trenerio poste po sezono?

  •  
  •  
  •  Istorija

Istorija


“Newton Heath“

“Manchester United“ pamatai buvo pakloti dar 1878 m., kai vietinė geležinkelininkų komanda įkūrė futbolo klubą “Newton Heath LYR“ (LYR reiškė Lankašyro ir Jorkšyro geležinkeliai). Iš pradžių darbininkų komanda varžėsi su kitomis LYR departamento ekipomis, o po 4 metų jau tapo ir Futbolo lygos nariais.

Komanda didesnių laimėjimų nepasiekė, 1894 m. iškrito į II lygą, kur dažniausiai būdavo tarp lyderių, bet į I lygą taip ir neprasimušdavo, o be to, nublanko ir prieš principinius varžovus “Manchester City“. XX a. pradžioje ekipą ištiko didelė finansinė krizė ir “Newton Heath“ atsidūrė ant bankroto ribos.

Komandą nusprendė gelbėti jos kapitonas Harry Staffordas. Jis surengė pinigų rinkimo akciją, o į ją atvyko su savo senbernaru veislės šuniu. Tačiau pinigus sekėsi rinkti sunkiai, o senbernaras pabėgo. Harry savo šunį vėliau surado prie aludario Johno Henry Davieso alaus baro. Abu vyrai tuomet ėmė šnekučiuotis ir H. Staffordas papasakojo apie komandos bėdą. J. H. Daviesas nusprendė paremti “Newton Heath“ ir išgelbėti ją nuo bankroto. Buvo nuspręsta keisti ir pavadinimą. Ir tokiu būdu 1902 m., atmetus “Manchester Central“ ir “Manchester Celtic“ variantus, gimė “Manchester United“.

Pirmieji “Manchester United“ žingsniai

Naujojo savininko paremta komanda su nauju pavadinimu jau 1906 m. sugrįžo į I lygą, o 1908 m. netgi ją laimėjo. Tais pačiais metais buvo iškovota ir “Community Shield“ taurė, o po metų – ir FA taurė, kai finale 1-0 buvo įveiktas “Bristol City“.

J. H. Daviesas, pamatęs komandos progresą, nusprendė, kad jai reikalingas didelis stadionas. Ir 1908 m., vadovaujant architektui Archibaldui Leitchui, ir finansuojant Daviesui, jam pačiam priklausančioje žemėje ėmė kilti “Old Traffordas“...

Stadionas buvo pastatytas vos per 2 metus. 1910 m. vasario 19 d. jame pirmas rungtynes sužaidė “Man Utd“ ir “Liverpool“. “United“ pralaimėjo 3-4, o rungtynes stebėjo 80 tūkst žiūrovų.

1911 m. buvo iškovotas antras Anglijos čempionų titulas.
Prieš I Pasaulinį karą “United“ nesėkmingai trenerio vairą perėmus Robsonui, iškrito į II lygą. Tiesa iškart po karo vėl buvo sugrįžta į I lygą, o komandoje per karo laikotarpį išliko tik du futbolininkai.

Nesėkmių periodas

Tarpukario periodas komandai buvo itin nesėkmingas. 1922 m. komanda vėl iškrito į II lygą, o į I – ąją grįžo tik po 3 metų. Tačiau 1931 – 1932 m. sezone “Raudonieji velniai“ suklupo net 27 iš 42 mačų ir praleidę net 115 įvarčių, vėl iškrito į II pagal pajėgumą Anglijos lygą. Nuo komandos ėmė gręžtis gerbėjai – į pirmą naujo sezono namų mačą atėjo vos 3,5 tūkst. žiūrovų. Žiemą komandą ištiko finansinė krizė. Tačiau “raudonųjų“ gelbėtoju tapo karinių uniformų gamintojas Jamesas Gibsonas, investavęs į klubą 30 tūkst. svarų sterlingų. II Pasaulinio karo išvakarėse “United“ pagaliau sugrįžo į I lygą.

Per karą Anglijos pirmenybės nevyko, tačiau “Old Trafford“ buvo dėmesio centre. 1941 m. kovo 11 d. stadionas buvo bombarduotas ir stipriai apgadintas vokiečių aviacijos antskrydžio metu. Po karo “United“ dar trejos metus žaidė “Man City“ arenoje, kol “Traffordas“ buvo atrestauruotas.

Sero Matto Busby era

Po karo “Manchester United“ papildė legendinis Mattas Busby, prieš tai atstovavęs “Man City“. Tiesa, jis tapo komandos treneriu ir dirbo juo net 24 metus. M. Busby pakėlė “United“ į aukštumas.

Ir jau pirmajame sezone po priverstinės pertraukos, 1946 – 1947 m., “United“ užėmė 2 vietą. 1948 m. buvo laimėta FA taurė. Tai buvo pirmasis titulas po 39 metų pertraukos! Pergalės grąžino į stadioną sirgalius.

Nors netrukus komandą dėl nesutarimų paliko lyderiai Johny Morrisas ir Charlie Mittenas, M. Busby į jų vietą pakvietė niekam nežinomus 18 metų Jackie Blanchflowerį ir 22 metų Rogerį Byrne‘ą, kuriuos pavertė ekipos lyderiais. Matto Busby vedini “United“ pagaliau laimėjo čempionatą 1952 m., o tą pakartojo 1956 ir 1957 m. Komanda buvo praminta “Busbio vaikėzais“.

Įsibėgėjusi komanda 1957 – 1958 m . sezone turėjo nemažų ambicijų ir UEFA Čempionų lygoje. Iš pradžių užtikrintai įveikę airių “Shamrock“ ir čekų “Pribram“, ketvirtfinalyje “United“ 2-1 namie įveikė Belgrado “Crvena Zvezda“, o svečiuose sužaidė 3-3. Laukė kelionė atgal į Mančesterį...

Miuncheno tragedija

Buvo 1958 m. vasario 6 diena, žiema. “Manchester United“ komandą iš Belgrado skraidinęs lėktuvas “Ambassador“ užsuko į Vokietijos miestą Miuncheną pasipildyti degalų. Lėktuvas su 38 žmonėmis po trumpos procedūros vėl galėjo skristi. Nors tuo metu oro uoste drėbė šlapdriba. Buvo 14 val. 15 min. kai lėktuvas pajudėjo. Tačiau dėl kairiojo variklio problemų pilotai du kartus nesėkmingai bandė pakilti ir grįžo į boksą patikrinti variklio. Įsitikinus, kad viskas tvarkoje, buvo vėl gautas leidimas kilti 15 val. dėl šlapdribos ir tirpstančio sniego ant tako “Ambassador“ bėgėjosi gana lėtai. Kai buvo pasiektas 185 km/h greitis, lėktuvo nosis kilstelėjo į viršų, tačiau galiniai ratai niekaip negalėjo atsispirti nuo sunkaus sniego o apledėję sparnai prarado savo efektyvumą. Kurį laiką lėktuvas bejėgiškai mėgindamas pakilti sklendė žemės paviršiumi, kol galiausiai rėžėsi į vieną pastatą, po to į kitą ir trenkėsi į žemę...

Komandos žaidėjas Billas Foulkesas vėliau prisiminė šį momentą : “Lėktuvo galas tiesiog prapuolė. Bėgau kuo galima greičiau. Bėgau ir bėgau. Tada atsisukau ir supratau, kad lėktuvas nesprogs ir grįžau atgal. Tame kelyje mačiau degančias lėktuvo liekanas. Pradėjau bėgti atgal. Rogeris Byrne‘as buvo prisegtas prie savo krėslo, Bobby Charltonas nejudėdamas gulėjo kitame krėsle. Tada pasirodė Harry Greggas ir mes pradėjome ieškoti tų, kam dar galima buvo padėti. Du klubo nariai padėjo Mattui Busby, kuris buvo sunkiai sužeistas, tuomet atsigavo Bobby Charltonas ir prisijungė prie kitų.“ Gaisrą pavyko greitai numalšinti, nes netoliese buvo įsikūrusi gelbėjimo tarnyba.

Dienrašio "Daily Herald" antraštė skelbia: FUTBOLO SIAUBAS. 7 žaidėjai žuvo, "nedaug vilties" dėl Busby.Iškart žuvo 7 komandos futbolininkai (Rogeris Byrne’as, Geoffas Bentas, Markas Jonesas, Davidas Peggas, Liamas Whelanas, Eddie Colmanas ir Tommy Tayloras) o Duncanas Edwardsas mirė ligoninėje.

Taip pat gyvybės neteko 3 klubo darbuotojai, 8 žurnalistai, 2 įgulos nariai ir 2 keleiviai.

Dėl avarijos po 10 metų teismas kaltais pripažino oro uosto Miunchene darbuotojus, kurie nenuvalė sniego nuo pakilimo tako. B. Foulkeso prisiminimai iš ligoninės, aplankius bendrakeleivius, buvo labai liūdni: “ Kai susiruošėme išeiti aš paklausiau medicinos sesers, kur galėtume rasti kitus vaikinus. Ji susinepatogino, todėl paklausiau dar kartą: “Kur kiti išsigelbėję?“ Ji atsakė: “Kiti? Nėra jokių kitų, jie visi čia... Tik tada suvokėme visą siaubą. “Busbio vaikėzų“ daugiau nebeliko...“

Mančesteris, sužinojęs šią naujieną, išgyveno didelį liūdesį ir depresiją. Buvo manoma kad “United“ daugiau jau neatsigaus... Tačiau daugelis klydo.

Neįtikėtinas renesansas

Kol treneris Mattas Busby ligoninėje gydėsi traumas, prie ekipos vairo laikinai stojo Jimmy Murphy. Su juo “United“ Anglijos čempionatą užbaigė 2 vietoje ir sugebėjo patekti į FA taurės finalą, kur nusileido “Bolton“. Futbolininkų motyvacija ir noras kovoti bei atsitiesti buvo milžiniški.

Į trenerio postą grįžęs Mattas Busby ėmė lipdyti komandos branduolį apie Dennisą Violletą, pirmame sezone po traumos įmušusį net 32 įvarčius, Nobby Stilesą, po tragedijos išgyvenusius Billą Foulkesą ir Bobby Charltoną bei iš Turino už rekordinę 115 tūkst. svarų sumą atvykusį Denisą Law. 1962 – 1963 m. sezone į komandą atvyko jaunas šiaurės airis George‘as Bestas, vėliau tapęs futbolo superžvaigžde.

1967 m. “Man Utd“ vėl triumfavo Anglijos čempionate, o kitais metais vėl šturmavo Europą.

Įveikę “Hibernian“, “Sarajevo“, “Gornik“ ir “Real Madrid“ klubus, “Velniai“ UEFA Čempionų Taurės finale Londono “Wembley“ stadione susikovė su Lisabonos “Benfica“. Pagrindinis rungtynių laikas pasibaigė 1-1, o mačo gale “United“ po portugalo Eusebio smūgio išgelbėjo vartininkas Alexas Stepney. Pratęsimo metu aikštėje šeimininkavo “Raudonieji“ – George‘as Bestas, Brianas Kiddas ir Bobby Charltonas įmušė po įvartį ir “Man Utd“ nugalėjo 4-1, iškovodami pirmąjį europinį trofėjų tiek sau tiek Anglijai. Buvo prabėgę vos 10 metų po Miuncheno tragedijos.... Seras Mattas Busby pasitraukė į pensiją po 1968 – 1969 m. sezono, kai “United“ lygoje liko tik 11-ti.

Nuopolis

Po skambių pergalių dažniausiai seka nesėkmių periodas. “United“ jis buvo itin sunkus. Po M. Busby pasitraukimo klubas karštligiškai bandė ieškoti tinkamo trenerio, bet jį surasti buvo sunku. Nei Wilfui McGuinnessui, nei Frankui O‘Farrellui nei Tomy Docherty grąžinti ekipos į pergalių kelią nepavyko. Be to, klubą vienas po kito ėmė palikti lyderiai – Denisas Law, George‘as Bestas, Bobby Charltonas. Galiausiai “United“ 1974 m. iškrito į II divizioną. Po metų komanda grįžo į I lygą, o 1977 m. laimėjo FA taurę, finale 2-1 įveikę “Liverpool“. Netrukus dėl nesutarimų su klubo vadovybe buvo atleistas T. Docherty, o jį pakeitęs Dave‘as Sextonas po truputį grąžino komandai stabilumą. Kartų kaita pagaliau buvo įveikta.

Devintojo dešimtmečio stabilumas

1981 m. D. Sextoną trenerio poste pakeitęs Ronas Atkinsonas klubui už tuo metu rekordinę 1,5 mln. svarų sumą nupirko Bryaną Robsoną. “United“ keletą sezonų iš eilės likdavo arba treti arba prizininkų pakylos papėdėje. Klubui akivaizdžiai trūko pajėgaus puolėjo, tokio kaip Ianas Rushas, kuris su “Liverpool“ devintajame dešimtmetyje Anglijos pirmenybėse triumfavo net 6 kartus. Nors “Man Utd“ laimėjo FA taurę 1983 ir 1985 m., vis tik 1986 m. R. Atkinsonas buvo atleistas. Į jo vietą stojo legendiniu tapęs škotas Alexas Fergusonas, atvykęs iš “Aberdeen“. Nors pirmi du sezonai Fergiui buvo nesėkmingi – komanda liko tik 11 – ta, škotas po to, 1989 m. ir 1990 m. atvedė “Velnius“ iki Anglijos pirmenybių sidabro ir 1990 m. iškovojo FA taurę.

Naujieji laikai – titulas po titulo

A. Fergusonas ėmė lipdyti naują čempionų komandą iš Paulo Ince‘o, Deniso Irwine‘o, Roy‘aus Keane‘o, Marko Hugheso, Ryano Giggso, Peterio Schmeichelio, Erico Cantona, Gary Neville‘o, Paulo Scholeso ir kitų...

Jau 1991 m. buvo laimėta Europos Taurių laimėtojų taurė, kai finale Roterdame 2-1 buvo įveikta “Barcelona“, o abu įvarčius tuomet įmušė Markas Hughesas, prieš tai atstovavęs būtent Katalonijos klubui.

1993 m. “Man Utd“ pagaliau po 26 metų pertraukos triumfavo “Premier“ lygoje.

1994 m. “Raudonieji velniai“ pirmą kartą iškovojo “dublį“ – laimėjo “Premier“ lygą ir FA taurę.

1994 – 1995 m. sezone rungtynėse su “Crystal Palace“ ekipos lyderis Ericas Cantona nokautavo varžovų komandos sirgalių. Prancūzas buvo diskvalifikuotas iki sezono pabaigos, o “United“ liko be titulų, pralaimėję čempionatą “Blackburn“ ekipai vos 1 tašku, o FA taurės finalą – “Everton“.

1996 m., sugrįžus E. Cantona, “Raudonieji“ vėl iškovojo dublį, FA taurės finale įveikę principinį varžovą

“Liverpool“, o 1997 m. dar kartą laimėjo “Premier“ lygą. Po šio sezono futbolininko karjerą baigė Ericas Cantona. 1997 – 1998 m. sezonas, pasibaigęs be titulų, buvo tarsi tyla prieš audrą 1998 – 1999 m. sezone, kuris buvo sėkmingiausias “Manchester United“ per visą istoriją.

1999 – ųjų pavasarį “United“ anksčiau laiko užsitikrino “Premier“ lygos karūną, o po to įveikę “Newcastle“ 2-0, laimėjo ir FA taurę.

UEFA Čempionų lygos atkrintamieji mūšiai priminė pasaką. Ketvirtfinalyje buvo įveiktas “Inter“, o pusfinalyje laukė “Juventus“ barjeras. Po pirmųjų rungtynių, pasibaigusių 1-1, “United“ Turine mačo pradžioje atsiliko 0-2. Tačiau “Velniai“ parodė charakterį, ir išplėšę pergalę 3-2, pateko į finalą, kur susigrūmė su “Bayern“ Barselonos “Nou Camp“ finale. Prisiminus, šias rungtynes, galima teigti, jog simboliška kad jos vyko “Barcelona“ stadione, kur žiūrovai pripratę stebėti panašius futbolo spektaklius.

“Man Utd“ titulai žymiajame 1998–1999 m. sezone

Po Mario Baslerio įvarčio “Bayern“ pirmavo kone visas rungtynes, kol pirmą pridėto laiko minutę Davidui Beckhamui pakėlus kamuolį nuo kampinio, rezultatą išlygino Teddy Sheringhamas, o dar po dviejų minučių po dar vieno D. Beckhamo perdavimo įvartį pridėjo ir norvegas Ole Gunnaras Solskjaeras, pasirodęs po keitimo. Vokiečiams jau nepakako laiko, ir “Man Utd“ šventė fantastišką pergalę.

Po šio sezono Alexas Fergusonas buvo įšventintas į riterius, o “Raudonieji Velniai“ metų pabaigoje iškovojo ir Tarpžemyninę taurę, įveikę Brazilijos “Palmeiras“. 1999–ieji m. “United“ istorijoje įrašyti aukso raidėmis.

2000 ir 2001 m. “Velniai“ vėl tapo “Premier“ lygos nugalėtojais, taip pakartodami “Liverpool“ sėkmę 1982 – 1984 m.

2001 m. vasarą ekipą papildė olandų įvarčių mašina Ruudas van Nistelrooy. 2002 m. nebuvo laimėta jokio titulo. Apie pasitraukimą prabilo A. Fergusonas, bet vėliau apsigalvojo.

2003 m. “Man Utd“ buvo vėl stipriausi Anglijos pirmenybėse. Tame sezone “Raudonieji“ triuškino “Newcastle“ (6:2 ir 5:0), “Liverpool“ (4:0). Per paskutines 8 rungtynes pelnę net 26 įvarčius, Mančesterio futbolininkai tik sezono finiše aplenkė “Arsenal“ lenktynėse dėl titulo. Po šio sezono į “Real“ išvyko Davidas Beckhamas, o jo vietą užėmė Cristiano Ronaldo.

2004 m. “United“ 11 kartą laimėjo FA taurę, kai finale 3-0 sutriuškino “Millwall“. Tų pačių metų vasarą komandą papildė itin talentingas 18 – metis puolėjas Wayne‘as Rooney.

Deja, sekantis sezonas buvo vėl be titulų. Atrodytų nieko nuostabaus, nes keitėsi klubo savininkai. Pačiame šių įvykių įkarštyje “Man Utd“ FA taurės finale po 11 m. baudinių serijos nusileido “Arsenal“ klubui.

“Love United, hate Glazer“.

“Manchester United“ direktorių taryba, atsispyrusi vieno amerikiečio, žiniasklaidos magnato, Ruperto Murdocko ketinimams įsigyti klubą, neatsispyrė kito amerikiečio Malcolmo Glazerio, kuriam priklauso ir Amerikietiškojo futbolo klubo “Tampa Bay Buccaneers“, kerams.

Pirmą žingsnį M. Glazeris žengė dar 2003 m. kovą, kai įsigijo 2,9 proc. klubo akcijų. Per sekančius 19 mėnesių jo akcijų paketas išaugo iki gana aukšto 28,1 proc.
Tuomet amerikietis užsimojo tapti pagrindiniu klubo akcininku, ir pateikė siūlymą airiams McManusui jaunesniajam ir Magnier siūlymą įsigyti jų akcijų paketą, kuris siekė 28,7 proc.

Du pirmieji Glazerio siūlymai buvo atmesti, tačiau trečiajam, 227 mln. svarų sterlingų vertės pasiūlymui airiai kompanionai neatsispyrė. McManusas su Magnier paskaičiavo, kad jų grynasis pelnas sudarys apie 90 mln. ir sutiko parduoti savo dalį ir tokiu būdu Glazeris 2005 m. pavasarį tapo pagrindiniu klubo akcininku. O 2005 m. birželio pabaigoje Glazerių šeima jau valdė per 98 proc. klubo akcijų.

Glazerio, kaip prekybos centrų magnato ir investitoriaus į įvairius projektus, bendras turtas yra vertinamas 1,1 mlrd. dolerių, kai klubą jam kainavo įsigyti apie 790 mln. Iš tiesų savo lėšų magnatas investavo tik 270 mln., o likusią sumą – 520 mln. dolerių jis pasiskolino iš bankų. Yra paskaičiuota, kad palūkanos už šią sumą siekia net 126 tūkst. svarų sterlingų per dieną!

Štai taip amerikietis ant vieno populiariausio ir pelningiausio pasaulio klubo užkrovė tokią skolų naštą, ko pasekoje “Man Utd“ vykdantysis direktorius Davidas Gillas turėjo priverti piniginę transferų politikoje, o į namų rungtynes pabrango bilietai.

Aišku, šie reiškiniai sulaukė milžiniško “Man Utd“ sirgalių protesto, prasidėjo įvairios akcijos prieš Glazerių šeimos politiką. Amerikiečiai ir dabar negali jaustis saugūs Mančesteryje. Gana populiariu tapo šūkis “love United, hate Glazer“ (myliu “United“, nekenčiu Glazerio).

Grupė labiausiai nepatenkintų sirgalių įkūrė alternatyvų futbolo klubą “FC United of Manchester“, kuris dabar varžosi devintoje pagal pajėgumą Anglijos futbolo lygoje.
“Debiutinis“ M. Glazerio sezonas pasitikėjimo juo nepridėjo – “Man Utd“ lyg tyčia pirmą kartą per 10 metų neperžengė Čempionų lygos grupių etapo barjero, FA taurės turnyre iškrito jau aštuntfinalyje, “Premier“ lygoje nemažai atsiliko nuo “Chelsea“. Triumfas Lygos taurės turnyre mažai ką paguodė.

2006 m. vasarą komandą po vidinių nesutarimų paliko R. Van Nistelrooy. Komandą prieš šį sezoną už 18 mln. svarų papildė tik saugas Michaelas Carrickas.

2006/07 - We've got our trophy back!

Po keleto sezonų be skambių laimėjimų, "Manchester United" ekipa pagaliau susigrąžino Premier lygos čempionų titulą, aplenkdami du sezonus iš eilės triumfavusį Londono "Chelsea" klubą.

"Man Utd" pateko ir į FA Taurės finalą, kuriame teko pripažinti to pačio "Chelsea" pranašumą, kai lemiamą įvartį per pratęsimą pelnė Didier Drogba.

Čempionų Lygoje buvo skaudžiai nusileista "AC Milan" ekipai, kai abiejose pusfinalio rungtynėse niekas negalėjo sulaikyti vėliau geriausiu planetos futbolininku pripažinto brazilo Kaka. Tiesa, ketvirtfinalyje namie buvo sumindytas kitas Italijos klubas "Roma" 7-1.

Nepasaint to, jog pavyko iškovoti tik Premier lygos titulą, sezoną buvo galima laikyti sėkmingu. Daugelis manė, jog tai gali būti lūžis ir "United" vėl ims dominuoti Anglijoje.

2007-ųjų vasara buvo labai įtempta "Man Utd" klubo vadovams. Komandą papildė brazilas Andersonas bei portugalas Nani. Taip pat po dvejų metų bandymų pagaliau pavyko iš Miuncheno "Bayern" perpirkti anglą Oweną Hargreavesą. Prieš pat užsidarant transferų langui, po visą vasarą trukusių ginčų kam priklauso žaidėjo teisės, pagal dvejų metų nuomos sutartį į ekipą atvyko argentinietis Carlosas Tevezas.

Ateitis atrodo šviesi.

2007/08 - Dublis
 

Sezono pradžioje pavyko iškovoti "Community Shield" nugalėtojų titulą, po baudinių serijos įveikus Londono "Chelsea". Mačo didvyris buvo vartininkas Edwinas Van Der Saras, kuris atlaikė visus tris varžovų smūgiuotus baudinius.


"United" ekipai pavyko apginti Premier lygos titulą, nors didžiąją sezono dalį pirmavo Londono "Arsenal" su puikią sportinę formą demonstravusiu Cescu Fabregasu priešakyje, tačiau pastarieji liko treti, laipteliu aukščiau praleisdami kitą sostinės ekipą "Chelsea".

"Man Utd" nepavyko pasiekti FA taurės finalo, kai daug diskusijų sukėlusiame pusfinalyje pralaimėjo "Portsmouth" ekipai. Paskutines 10 minučių vartuose stovėjo gynėjas Rio Ferdinandas, nes E.Van Der Saras buvo pakeistas dėl traumos, o Tomaszas Kuszczakas buvo pašalintas iš aikštės už paskutinės vilties pražangą.

Antrus metus iš eilės "United" ekipą jau pirmuosiuose raunduose iš Lygos taurės pašalino žemesnio diviziono komandos, tačiau į šį turnyrą ekipos treneriai per daug nekreipia dėmesio, į aikštelę išleisdami daugiausia atsarginius ir jaunuosius žaidėjus.

Po devynių metų pertraukos "Manchester United" vėl tapo stipriausia komanda Europoje, po dar vienos baudinių serijos su "Chelsea" klubu įveikdami juos 6-5.

Tai buvo nuostabus sezonas klubo žvaigždei Cristiano Ronaldo. Žaisdamas daugiausia krašto saugu visuose turnyruose jis pelnė net 42 įvarčius ir susižėrė visus svarbiausius individualius apdovanojimus, tarp jų ir geriausio planetos futbolininko titulą.

Vasarą klubą už rekordinę 30.75 mln svarų sumą papildė bulgaras Dimitaras Berbatovas. Ekipai ir vėl keliami patys aukščiausi tikslai.

 

2008/09 – vėl „dublis“

Sezonas vėl pradėtas pergale Community Shield varžybose, kai pagrindinis „Manchester United“ – „Portsmouth“ rungtynių laikas baigėsi be įvarčių, o po baudinių serijos antrą sezoną iš eilės šventė „Man Utd“ futbolininkai.

UEFA Super Cup atiteko Sankt Peterburgo „Zenit“ klubui, kuris įveikė „United“ rezultatu 2-1.

Gruodį „Manchester United“ galėjo girtis esanti stipriausia komanda pasaulyje, kai iškovojo Tarpkontinentinę taurę.

Trečius metus iš eilės Premier lygoje „Man Utd“ neturėjo lygių. Nedaug nuo jų atsiliko „Liverpool“, treti – Londono „Chelsea“.

Po trejų metų pertraukos buvo iškovota Lygos taurė, finale vėl gi po baudinių serijos parklupdyta Londono „Tottenham“ ekipa, kuriai tai buvo antrasis finalas iš eilės.

Antrajame finale iš eilės rungtyniavo ir „United“ futbolininkai, tačiau kur kas prestižiškiame turnyre – UEFA Čempionų lygoje. Tiesa, teko pripažinti Ispanijos čempionų „FC Barcelona“ pranašumą, kurie nugalėjo 2-0.

Iš FA taurės „Man Utd“ pasitraukė pusfinalyje, po baudinių serijos pralaimėję „Everton“ klubui.

*dalinai paimta iš eurofootball.ltKambariokų paieškos svetainė Europos futbolo naujienų svetainė FC Barcelona fanų svetainė Sporto rezultatai Futbolo naujienosRodyti juostą
  • Paremkite mus SMS žinute
  • Sekite ManUtd naujienų srautą
  • Susisiekite su mumis el. paštu