Profilis


Sekančios rungtynės

2020 m. kovo 12 d. 19:55
Europos lyga
?
 - 
?

Paskutinės rungtynės

2020 m. kovo 8 d. 18:30
Premier lyga
2
 - 
0

Paskutinės forumo žinutės


Rezultatyviausi spėlionės dalyviai

Vartotojas
Taškai

19
OCB
12
1

Apklausa

Ar vertėtų MU palikti O. G. Solskjaerį trenerio poste po sezono?

  •  
  •  
  •  James Williams Gibson

James Williams Gibson


Žmogus, išgelbėjęs "Manchester United"

 

 

2012 metų sausio 19 diena žymėjo 80 metų nuo tada, kai verslininkas Jamesas Williamsas Gibsonas pasiryžo panaikinti visas "Manchester United" klubo skolas. Jei šis žmogus nebūtų įsikišęs, mūsų visų mylimas klubas galėjo išnykti iš futbolo pasaulio.

 

1931 metų gruodį "Man Utd" buvo ant bedugnės krašto: žaidėjams jau daug savaičių nebuvo mokami atlyginimai, rezultatai vis prastėjo, o žiūrovų rinkdavosi labai mažai (tų metų gruodžio 19 dieną rungtynes su "Bristol City" stebėjo vos 4697 žmonės). Buvo baiminamasi, jog klubas, praėjus dviems dešimtmečiams nuo antrojo triumfo Anglijos čempionate, gali bankrutuoti.

 

Tai, kas klostėsi toliau, pakeitė "Man Utd" istoriją ir dar svarbiau: užtikrino ją daugeliui metų į priekį. Klubo sekretorius Walteris Crickmeras susitiko su Gibsonu, kuris mylėjo sportą, ypač regbį bei kriketą. Nors nebuvo didelis futbolo aistruolis, uniformų gamyklos savininkas nenorėjo, jog viena iš miesto institucijų išnyktų, todėl sutiko padėti klubui išduodamas 2 tūkst svarų. Šie pinigai padėjo padengti kelionių ir kitas išlaidas. Taip pat ir Kalėdinius žaidėjų kalakutus!

 

Tai buvo tik pradžia, nes norint išlikti reikėjo investuoti daugiau pinigų. Gibsonas sutiko iki kitų metų sausio 9 dienos apmokėti visas klubo sąskaitas, o 1931 metų gruodžio 21 dieną įtikino vadovus atsistatydinti. Sausio 5 dieną jis išdėstė savo planus pertvarkyti vadovybę ir tapo direktoriumi. Lygiai po dviejų savaičių buvusi klubo valdžia pasitraukė ir Gibsonas perėmė valdymą, išmokėdamas visas skolas. Klubas buvo išgelbėtas.

 

2011 metų gruodį buvo surengtas specialus pagerbimas minint pirmuosius Gibsono darbus "United" klube. Trumpoje ceremonijoje šalia Sero Matto Busby vardu pavadintoje gatvėje esančio Gibsono memorialinio paminklo dalyvavo klubo darbuotojai, aistruoliai bei Emblingų šeimos (Gibsono giminės) nariai. Vieta buvo parinkta puikiai, su vaizdu į stadiono geležinkelio stotį. Tai - dar vienas projektas, kurį jis finansavo bei po derybų su geležinkelių kompanija uždegė žalią šviesą jo atsiradimui.

 

Tai buvo vienas iš daugelio Gibsono palikimų jo valdymo metais (1932-1951). Jis suteikė lėšų Crickmerui bei Louis Roccams, jog šie įsteigtų pirmąją klubo jaunimo plėtros sistemą. Taip pat padėjo klubui išlikti Didžiosios depresijos bei Antrojo pasaulinio karo metais, 1945 metais treneriu paskyrė Mattą Busby bei finansavo "Old Trafford" atstatymo projektą, kai garsiojo stadiono pagrindinė tribūna nukentėjo nuo vokiečių bombų.

 

Po širdies smūgio sveikstantis Gibsonas negalėjo stebėti rungtynių "Wembley" stadione, kai Sero Matto auklėtiniai 1948 metais iškovojo FA taurę, tačiau nugalėtojus pasitiko žodžiais: "Jūs išpildėte mano didžiausią troškimą." Deja, Jamesas Williamsas Gibsonas mirė 1951 metais, likus keliems mėnesiams iki pirmojo lygos titulo per 41 metus. Nors jo valdymo metu klubas neiškovojo daug trofėjų, tačiau buvo padėti pamatai ateičiai. Už tai visi "Manchester United" gerbėjai turi būti labai dėkingi.Kambariokų paieškos svetainė Europos futbolo naujienų svetainė FC Barcelona fanų svetainė Sporto rezultatai Futbolo naujienosRodyti juostą
  • Paremkite mus SMS žinute
  • Sekite ManUtd naujienų srautą
  • Susisiekite su mumis el. paštu