Profilis


Sekančios rungtynės

2020 m. kovo 12 d. 19:55
Europos lyga
?
 - 
?

Paskutinės rungtynės

2020 m. kovo 8 d. 18:30
Premier lyga
2
 - 
0

Paskutinės forumo žinutės


Rezultatyviausi spėlionės dalyviai

Vartotojas
Taškai

19
OCB
12
1

Apklausa

Ar vertėtų MU palikti O. G. Solskjaerį trenerio poste po sezono?

  •  
  •  
  •  Logotipai

Logotipai


"Manchester United" ženklas yra vienas iš labiausiai žinomų logotipų pasaulyje, bet ar kada nors jūs pagalvojote iš kur jis atsirado, kokia jo istorija ar kodėl jame vaizduojamas velnias? Jei taip, jūs atėjote į tinkamą vietą.

 

Pamatus dabartiniam logotipui padarė Mančesterio miesto herbas. Ant marškinėlių jis būdavo išsiuvinėjamas prieš svarbiausias rungtynes - tokias kaip 1963 metų FA taurės bei 1968 metų Europos taurės finalai.

 

Herbe esantis laivas asocijuojamas su Mančesterio prekybine galia bei laivų kanalu. Panašią užuominą daro ir gaublys viršuje, apsuptas bičių. Kodėl bičių? Miesto taryba pasirinko šiuos vabzdžius, nes jie yra žinomi kaip darbštumo bei stropumo simbolis, o Mančesteris buvo industrinės revoliucijos gimimo vieta. Herbe vaizduojami dar du gyvūnai - antilopė bei liūtas. Ant antilopės užmauta auksinė grandinė simbolizuoja technikos pažangą, o ant liūto galvos esanti karūna rodo, jog Mančesteris augo šalia romėnų gyvenvietės Castlefielde. Abu gyvūnai laiko rožę - Lancashire'o simbolį. Herbo apačioje esantis moto "Consilio et Labore" yra verčiamas kaip "išmintis bei pastangos".

 

 

Praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje "Manchester United" rungtynių lankstinukuose bei ant klubo prekių buvo klijuojamas naujas logotipas, iš Mančesterio herbo perėmęs skydą bei laivą. Viršuje buvo užrašas "Manchester United", apačioje - "football club" (futbolo klubas). Šis ženkliukas buvo sugalvotas tuo metu, kai Mattas Busby į "Man Utd" žaidimą įdiegė savo naujoves.

 

 Aštuntajame dešimtmetyje logotipe pirmą kartą pasirodė žymusis velnio simbolis, pakeitęs tris geltonas juostas. Klubas imtas vadinti 'raudonaisiais velniais' nuo tada, kai jį taip praminė treneris Mattas Busby. Šiuo pavadinimu jis norėjo sukelti baimę varžovams, nes anksčiau jo auklėtiniai buvo praminti 'Busby Babes' (Busby vaikėzais), o tai skambėjo nelabai bauginančiai. 'Raudonųjų velnių' pavadinimą jis pasiskolino iš "Salford City Reds" regbio komandos, kurią prancūzų žiniasklaida praminė 'Les Diables Rouges' ('The Red Devils'), kai ši pergalingai keliavo pro Prancūziją 1934 metais.

 

 Nuo 1972-73 metų sezono šis logotipas buvo nuolatos matomas ant "Manchester United" marškinėlių. Iki tol buvo naudojamas tik Mančesterio herbas taurės finaluose.

 

Klubo emblema 28 metus išliko praktiškai nepakitusi. Devintojo dešimtmetčio viduryje "Manchester United" marškinėlių gamintija "Adidas" banguotas vietas pačiame viršuje pakeitė į bucų porą, tačiau klubas greitai sugrįžo prie tradicinio logotipo. 1998 metais žodis "United" iš viršutinės dalies buvo perkeltas į apatinę bei panaikintas užrašas "football club". Šių veiksmų imtasi norint paversti "Manchester United" į prekinį pavadinimą. Atrodo, jog klubas nebenorėjo būti "tik" futbolo klubu, o tai sulaukė neigiamų atsiliepimų iš kai kurių sirgalių.Kambariokų paieškos svetainė Europos futbolo naujienų svetainė FC Barcelona fanų svetainė Sporto rezultatai Futbolo naujienosRodyti juostą
  • Paremkite mus SMS žinute
  • Sekite ManUtd naujienų srautą
  • Susisiekite su mumis el. paštu