Profilis


Sekančios rungtynės

2020 m. kovo 12 d. 19:55
Europos lyga
?
 - 
?

Paskutinės rungtynės

2020 m. kovo 8 d. 18:30
Premier lyga
2
 - 
0

Paskutinės forumo žinutės


Rezultatyviausi spėlionės dalyviai

Vartotojas
Taškai

19
OCB
12
1

Apklausa

Ar vertėtų MU palikti O. G. Solskjaerį trenerio poste po sezono?

  •  
  •  
  •  Straipsniai

Javiero Hernandezo interviu

2010 m. lapkričio 17 d.

Javieras "Chicharito" Hernandezas - naujasis "Manchester United" sirgalių numylėtinis. Kuklus, darbštus ir kantrus - epitetai, kuriais galima apibūdinti vasarą į klubą atvykusį meksikietį. Dviem kurioziškais įvarčiais jau spėjęs pasižymėti 22 metų futbolininkas kalba apie save, naująją komandą bei tikslus...

 

Ką apie save kaip žmogų ir žaidėją galėtum pasakyti "Manchester United" fanams?

Mėgaujuosi futbolu ir visada noriu išlikti laimingu žmogumi. Esu gana greitas, mėgstu mušti įvarčius, tačiau svarbiausia - komandos sėkmė. Taip pat esu šeimos žmogus, į viską gyvenime stengiuosi žiūrėti pozityviai bei noriu su kaupu išnaudoti Dievo man suteiktą galimybę. Tai reiškia sunkiai dirbti, būti profesionalu tiek aikštėje, tiek už jos ribų ir mėgautis savimi.

 

Kada pirmą kartą išgirdai, kad tavimi domisi "United"?

Maždaug prieš metus kalbėjausi su Jimu Lawloru ("Man Utd" vyriausiasis skautas). Jis pasakė, jog stebi mano žaidimą "Chivas" klube bei teigė, kad "United" yra susidomėję manimi, todėl buvau stipriai sujaudintas. Prieš tai jis pasišnekėjo su mano tėvu, o kai pastarasis man pranešė žinias, net apsiverkiau, nes negalėjau tuo patikėti. Dar būdamas vaikas svajojau rungtyniauti stipriausiame Meksikos klube, o tada persikelti į Europą. Tačiau sužinoti, jog tavimi domisi ne bet kokia komanda, o "Manchester United", buvo neįtikėtina.

 

Ar gali plačiau papasakoti apie tai, jog prieš 18 mėnesių svarstei apie karjeros pabaigą?

"Chivas" pagrindinėje sudėtyje gaudavau mažai šansų pasireikšti ir tai privertė mane savęs paklausti, ar būtent tokio gyvenimo aš noriu. Svarsčiau ar esu pakankamai geras, kad būčiau futbolininku. Šeima man patarė išlikti kantriam, sunkiai dirbti ir mėgautis visais žaidimo aspektais: ne tik rungtynėmis, bet ir treniruotėmis, poilsiu, darbu su žiniasklaida - žodžiu, viskuo, kas susiję su futbolininko profesija. Rungtyniaujant svarbu susitaikyti ir su nuopuoliais, ir mėgautis geru žaidimu. Pasitikėjimas yra svarbi futbolo dalis. Nė vienas iš mūsų nesužais 38 puikių rungtynių per sezoną, nes visiems pasitaikys gerų ir blogų dienų. Svarbiausia yra mokytis iš savo klaidų ir dirbti ties savo trūkumais, kad kiekvieną dieną taptum geresnis.

 

Nuo tada praėjo pora nepaprastų metų...

Taip, net keista, kaip pasikeitė visas mano gyvenimas: Meksikoje sužaidžiau nemažai mačų, rungtyniavau Pasaulio čempionate, o dabar turiu nepakartojamą galimybę "United" klube. Tai neįtikėtina ir esu dėkingas žmonėms, kurie manimi tikėjo, o ypač savo šeimai, be kurios nebūčiau čia.

 

Per keletą mėnesių jau turbūt apsipratai. Kokie tavo įspūdžiai apie "Manchester United"?

Didžiausias dalykas, kuris man įstrigo, yra tai, kad visi pasaulyje žino "Manchester United"; kai nesi jo dalis, klubas atrodo didžiulis, tačiau dabar, kai esu čia, jis nebeatrodo toks didelis. Tai tarsi maža šeima. Esu labai laimingas.

 

Kaip jauteisi pirmą kartą susitikęs Serą Alexą Fergusoną ir ką jis tau pasakė?

Apie tai jau pasakojau Meksikos spaudai. Jis yra kaip "seras", džentelmenas ir per rungtynes, ir po jų. Dėl to jis bus laikomas geriausiu šių laikų treneriu. Pirmą kartą jį susitikus, jis tiesiog patarė mėgautis savimi. Tai padėjo nuimti spaudimą ir dabar galiu susikoncentruoti ties sunkiu darbu ir geru žaidimu.

 

Ar labai nervinaisi žinodamas, jog rungtyniausi su "United" legendomis Ryanu Giggsu ir Paulu Scholesu?

Žinoma, jog iš pradžių šiek tiek nervinausi. Namuose šiuos žaidėjus matydavau laikraščiuose, žurnaluose ir per televizorių, o dabar staiga jie tapo mano komandos draugais! Tačiau greitai viskas tapo normalu, nes supratau, jog turime bendrą tikslą - padėti "United" laimėti titulus.

 

Kuris futbolininkas buvo pirmasis, pasveikinęs tave naujoje komandoje?

Nani, nes jis šiek tiek kalba ispaniškai. Dėl panašios kalbos susidraugavau su broliais dvyniais Da Silvomis, Ando bei Valencia. Tačiau, iš tikrųjų, visi padėjo man apsiprasti ir suteikė vertingų patarimų, ypač patyrę žaidėjai - Scholesas, Giggsas, Rio, Wesas ir Sheasy.

 

Ryanas Giggsas sako, jog esi 'įvarčių mušėjas iš prigimties'. Kaip jautiesi, kai tave taip apibūdina žaidėjas, matęs įvairaus plauko puolėjų?

Žinoma, kad labai gerai, nes tokie futbolininkai kaip Ryanas Giggsas visą karjerą praleido "United" ir pasiekė įspūdingų rezultatų. Dėl to jų žodžiai motyvuoja mane dar sunkiau dirbti. Wayne'as Rooney ir Dimitaras Berbatovas yra nepakartojami puolėjai ir todėl jie žaidžia šioje komandoje. Jie ilgą laiką rungtyniauja aukščiausiame lygyje ir iš jų galiu daug ko išmokti.

 

Ar padėjo, jog kiti du jauni žaidėjai Chrisas Smallingas ir Bebe tuo pačiu metu prisijungė prie komandos?

Žinoma, nes tai reiškia, jog yra ir kitų futbolininkų, kurie mokosi su manimi. Abu jie yra šaunūs vyrukai, o mus sieja tai, kad norime pasilikti "Manchester United" ilgam laikui bei atsidėkoti už pasitikėjimą. Bebe yra labai greitas bei moka daug triukų su kamuoliu, o Chrisas yra stiprus gynėjas, per keletą metų tapsiantis dar geresniu žaidėju. Visi mes megaujamės savimi ir trokštame tobulėti, o tai svarbiausia.

 

Rungtyniauji su šypsena veide. Ar visada buvai toks?

Mano požiūris į žaidimą visada yra toks, nes pasaulyje yra žmonių, turinčių didesnių problemų nei mes. Turime mėgautis savimi, nes turime privilegiją žaisti futbolą ir tai daryti "Manchester United" klube. Kartais supykstu, tai yra žaidimo dalis, bet net tada bandau ieškoti teigiamų dalykų.

 

Tavo tėvas ir senelis abu buvo futbolininkai. Ar daug patarimų sulauki iš jų?

Jie kalba apie visus žaidimo aspektus bei ko tikėtis ateityje, kad būčiau budrus ir pasiruošęs. Smagu turėti du puikius buvusius žaidėjus ir trenerius savo namuose! O iš šeimos moterų sulaukiu patarimų kituose dalykuose.

 

Kokie yra tavo tikslai šiam ir kitiems sezonams?

Šis klausimas man yra dažnai užduodamas ir Meksikoje, o atsakau į jį, jog nenusistatau kiek įvarčių turiu pelnyti. Svarbiausia mums visiems yra laimėti, o kas pasižymės nesvarbu. Jausiuosi laimingas tol, kol galėsiu žaisti pagal savo galimybes, turėsiu tinkamą požiūrį bei darysiu, ką lieps treneris. Aišku, noriu rungtyniauti kiek įmanoma daugiau ir padėti komandai pasiekti pergales. Jei pelnysiu įvarčius, tai bus kaip premija. Neturiu ilgalaikių tikslų - esu susikoncentravęs ties kova dėl titulų. Tereikia sunkiai dirbti, būti kantriam ir mėgautis futbolu. Ar žaisiu, ar sėdėsiu ant suoliuko, ar būsiu neregistruotas rungtynėms, turiu palaikyti komandą.

Autorius: D M


Kambariokų paieškos svetainė Europos futbolo naujienų svetainė FC Barcelona fanų svetainė Sporto rezultatai Futbolo naujienosRodyti juostą
  • Paremkite mus SMS žinute
  • Sekite ManUtd naujienų srautą
  • Susisiekite su mumis el. paštu